English Latvian German Swedish Russian French Atpūtas komplekss «Rāznas gulbis»  
 
 
 


Leģendārais Mākoņkalns (WOLKENBERG)

Rāznas ezera dienvidu krastā paceļas viens no augstākajiem Latgales pauguriem – Mākoņkalns jeb Padebešu kalns, kurš atrodas 50 m virs apkārtnes, vairāk nekā 80 m virs Rāznas ezera līmeņa un 248 m vjl. Pauguram ir stāvas nogāzes, kas ir apaugušas ar mežu. No kalna paveras lielisks skats uz Rāznas ezeru.

Ordeņu pils

Livonijas ordenis Mākoņkalna virsotnē uzcēla Volkenbergas pili, no kuras līdz mūsdienām saglabājušies aizsargmūra fragmenti.

Mākoņkalna pils bijusi ordeņa komturejas pils, un tas ir bijis viens no senākajiem nocietinājumiem Latgalē. Tas ir bijis slēgts, laukakmeņu nocietināts poligons ar priekšpili, bet pati pils bijusi koka guļbūve. Nav zināms precīzs pils celšanas gads, bet vēsturnieki uzskata, ka tā tikusi uzcelta 12. gs. Mākoņkalna pils savu militāro nozīmi zaudēja 13. gs. pēdējos gados, kad par komturejas centru kļuva 1277. g. celtā Vecdaugavas pils. Tomēr pils bijusi apdzīvota vēl 14. gs. vidū.

20. gs. otrajā pusē priekšpils teritorijā tika betonēts laukums estrādei un tika ierīkoti skatītāju soli.

Teikas

…..Teika vēstī, ka pēc Volkenbergas pilsvaldnieka un viņa sievas nāves plašie pilsnovada īpašumi sadalīti viņu trim meitām - Rozei, Lūcijai un Marijai. Katra no māsām uz mantotās zemes sev uzcēlusi jaunu pili: Roze - Rēzekni (Rositten), Lūcija - Ludzu (Lucin) un Marija - Viļaku (Marienhaus). Bet, pēc māsu aiziešanas, kādreiz varenā Volkenbergas pils pamazām sabrukusi. Līdz mūsu dienām no tās saglabājušās tikai aizsargmūra atliekas un aizbrukušas pazemes ejas…

…..Mākoņkalnā, kur redzamas drupas, nogrimusi pils- līdz ar skaistu meiteni – princesi, kura esot nolādēta. Meiteni apsargājot melns suns. Pirmajā Lieldienu naktī princese izejot ārā un gaidot, vai neatradīsies cilvēks, kurš noņemtu viņas lāstu. Ja kāds gribot princesi redzēt, jāņem pilnīgi melns kaķis, melns suns un gailis un Lieldienu naktī divpadsmitos jāiet uz Mākoņkalnu. Kad gailis dziedās, suns ries un kaķis ņaudēs, tad varēšot redzēt skaisto meiteni...

Tā vēsta teikas par Mākoņkalnu un Volkenbergas pili. Ar šo pili varētu lepoties jebkuras apdzīvotas vietas iedzīvotāji, protams, ja tā nebūtu nogrimusi. Bet mēs lepojamies ar Padebešu kalnu – vienu no augstākajiem pauguriem Latvijā!


Piedāvājam Jums apmeklēt leģendāro Padebešu kalnu, baudīt brīnumaino apkārtējas panorāmas skaistumu un ja paveiksies, glābt princesi no ļaunas burvestības!

Tieši Jums*:

Grupas ekskursijas bērniem un pieaugušajiem

*Pēc iepriekšēja pasūtījuma pa tālr.+ 371 291 03891

 
Kontaktinformācija
Adrese: Mākoņkalns, Mākoņkalna pagasts, Rēzeknes raj.
Tālrunis uzziņām: + 371 646 48641, + 371 291 03891
Mājas-lapa: makonkalns@eapollo.lv

Atrašanās vieta

 Foto galerija: