English Latvian German Swedish Russian French Atpūtas komplekss «Rāznas gulbis»  
Rāznas ezera zivju sugas
  Zvejošana Rāznā Rāznas ezers – „Latgales jūra”, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo tas ir lielākais ezers Latvijā pēc ūdens tilpuma(405 mlj.m³ ), kurā vidējais dziļums ir 7 m., bet lielākais 17 m. Atklājot ezera skaisto dabu, Jūs iepazīsiet Rāznu tās visā krāšņumā un savdabībā. To raksturo arī liela zivju sugu daudzveidība, kāda nav nevienā Latvijas ezerā. Tajā dzīvo 27 zivju sugas, kas ir gandrīz 90 % no Latvijas ezeros sastopamajā zivīm. Daļa zivju ir nokļuvušas ezerā cilvēka darbības rezultātā, tādas ir karpa, sudrabkarūsa, zandarts, sīga. Šeit ir arī sniedzes un repši, kas citos Latvijas ezeros ir reti sastopamas.

Nozvejas analīze ir labs ezera raksturojuma rādītājs. Lai gan Rāznas ezera platība ir tikai 5 % no Latvijas ezeru kopplatības, tajā nozvejo līdz 10 % no visa ezeros nozvejotā zivju daudzuma.

„Ne asakas,” droši varam teikt, zvejojot tādas zivju sugas kā plaudi, zuti, raudu un asari, kas kopā sastāda līdz 80 % no kopējās nozvejas. Piemēram, nozvejoto plaužu garums svārstās no 24 līdz 50 cm, bet masa no 270 līdz 2360 gramiem. Toties pieredzes bagātākie zvejnieki lepojas pat ar tādu noķerto lomu, kas neatstās vienaldzīgu jebkuru, kam sirdij tīkama šī nodarbošanās.

Darbdienās ezeru apmeklē ne mazāk par 100 makšķerniekiem dienā, bet atpūtas dienās to skaits trīskāršojas. Savukārt, ziemas sezonā, zemledus makšķerēšanas dēļ, kas piesaista ļoti daudzus aktīvās atpūtas cienītājus, skaits pat desmitkāršojas.

Lai iepazītu „Latgales jūras” ūdensdzīļu pasauli, pieredzējuši zvejnieki ieteic izmantot intuīciju un veiksmi.